Co to je americká hypotéka

17.leden 2013

Americká hypotéka je v poslední době stále oblíbenějším produktem. Je to jeden z velmi elegantních způsobů, jak získat půjčku na cokoliv za velmi výhodných podmínek. Dá se také využít jako účinné řešení finančních problémů se splácením vice půjček a úvěrů (tedy podobně jako jejich konsolidace).

V čem spočívá?

U klasické hypotéky dáváme do zástavy nemovitost za tím účelem, aby nám banka nebo nebankovní společnost poskytla půjčku na tuto nemovitost. U americké hypotéky je tomu podobně - dáváme do zástavy nemovitost, ale peníze můžeme použít na financování čehokoliv - nejsou vázány účelem zakoupení nemovitosti.

Jako americká hypotéka se tento způsob půjčování peněz nazývá proto, že se stal velmi populární v Severní Americe a později se rozšířil i do Evropy.

Nízké riziko - nízký úrok

Hypotéka má typicky velmi nízký úrok, protože je pro banku nebo nebankovní instituci málo riziková (zajištění nemovitostí) a totéž platí pro americkou hypotéku.

Nevýhodou je, že k získání americké hypotéky potřebujete mít nemovitost, kterou můžete dát bance do zástavy. Také by si měl žadatel rozmyslet, zda bude schopen americkou hypotéku bez problémů splácet, aby o zajištěnou nemovitost nepřišel.