Finanční problémy? Mnoho způsobů řešení

Aktualizováno 5. června 2024

Ruku na srdce, kdo z nás někdy v životě nečelil alespoň jednomu finančnímu problému. Takovéto problémy se dají řešit různými způsoby, jednorázovou brigádou třeba ve skladu, půjčením peněz od přátel či rodiny nebo také půjčkou. Právě půjčky pak dělíme na dva druhy, bankovní a nebankovní.

A s těmi nebankovními se v poslední době jakoby roztrhl pytel, a tak se na trhu objevují nové nabídky, jak přijít rychle a za co možná nejvýhodnějších podmínek k penězům.

Půjčka do pěti tisíc okamžitě všem? Rychlá volba opravdu pro každého

Pokud patříte mezi ty, kteří narychlo shánějí nějaké ty peníze, určitě by vám neměla ujít nabídka rychlých nebankovních půjček. Jedná se o rychlý způsob, jak přijít, většinou, k menšímu obnosu peněz, a to v řádu několika tisíc korun. Mezi známé produkty patří půjčka do 5000 Kč okamžitě všem. V čem spočívá? V rychlém online sjednání, aniž byste museli dokazovat výši svých příjmů či mít nějakého ručitele. Navíc, tento druh půjčky je vhodný dokonce pro lidi, kteří mají záznam v registru dlužníků.

Ano, je to tak. Společnosti, které tento druh expresní půjčky nabízejí, si v naprosté většině případů neověřují bonitu klienta, což znamená, že se nedívají do registru dlužníků, zdali v něm není zaznamenáno žadatelovo jméno. To například banky nenabízejí a bonitu žadatele si ověřují při každé žádosti, pro lidi zařazené mezi dlužníky jsou pak takovéto půjčky nedosažitelné.

Výhody? Půjčka opravdu pro každého

Expresní nebankovní půjčky mají jistě řadu výhod, které klasické půjčky velkých bankovních domů nenabízejí. Mezi ně patří především možnost sjednání půjčky online, přes internet a rychlé vyřízení žádosti, zpravidla do několika desítek minut. Dále jako výhodu vidíme, že poskytovatelské společnosti nevyžadují potvrzení o výši příjmů ani ručitele. O půjčku tak mohou žádat nejen zaměstnaní, ale i studenti, důchodci či podnikatelé. Další nespornou výhodou je, že společnosti si neověřují bonitu klienta, a tak je úvěr dostupný i lidem se záznamem v registru dlužníků.

Nevýhody? Dejte si pozor na dobu splatnosti

Nevýhod pak u expresních nebankovních půjček moc nenalezneme, jedná se především o krátkou dobu splatnosti, většinou do třiceti dnů. Pokud půjčku nesplatíte včas, hrozí vám vysoké finanční postihy, či dokonce uvedení vašeho jména na seznam dlužníků, což vám může uzavřít cestu k dalším službám.