Konsolidace půjček - bez registru i bez zástavy

15.říjen 2014

Půjčit si peníze již zvládne každý, stalo se to běžnou součástí života mnoha lidí. Peníze totiž může získat zájemce někdy i během jednoho až dvou dnů s minimem práce. U bankovních půjček může proces poskytnutí půjčky fungovat následovně. Zájemce si zavolá do banky a zjistí zda v jeho případě je možné poskytnout půjčku.

Následně dojde na pobočku, kde s pracovníkem na přepážce zažádá o půjčku. Někdy bývá nutné schválení půjčky. Banky obvykle prověřují své bankovní registry dlužníků, aby se ujistili že nepůjčí někomu, kdo již má nesplacené dluhy. Vy budete pravděpodobně zájemce o půjčku bez registrů a bez zástavy nemovitosti. V takovém případě nebudete žádat o úvěr u banky, ale u nebankovní soukromé firmy.

Nahromadění více půjček, jak to řešit?

Pokud se nahromadí více půjček najednou a je zoufalé se ve splátkách zorientovat, naskakuje penále, je možná nejvyšší čas se situací něco udělat. Jedním z možných kroků je takzvaná konsolidace půjček provedená u nějaké soukromé firmy. Konsolidace znamená spojení a nebo sjednocení dohromady. Pro dlužníka to znamená to, že přestane být zatěžován splátkami více různým firmám, ale splácí pouze jednu půjčku jedné firmě.

Tato nová firma, která umožňuje konsolidaci se pro dlužníka stává novým věřitelem, kterému je potřeba peníze pravidelně splácet. U některých konsolidovaných půjček je možné splácet i nižší částku měsíčně. Samozřejmě neznamená to že musíte nutně ušetřit, ale budete zase splácet o něco delší dobu.

Proč některé firmy zastavují nemovitost?

Firmy nabízející konsolidace půjček bez náhledu do registru a zástavy obvykle vyžadují nějakou záruku, když investují své peníze do půjčky klientovi. Tou zárukou bývá u vyšších půjček, zástava nemovitosti. Pokud si nepřejete a nebo nemůžete nabídnout nemovitost k zástavě, bude Vaše hledání trochu těžší.