Kalkulačka konsolidace půjček online

3.prosinec 2013

Pokud si člověk vezme jednu nízkou půjčku se splatností do 30 dnů (např. půjčky před výplatou) často nebude mít zásadní problém tuto nižší částku dříve či později doplatit. Pokud však dojde k prodlevám v placení, může si věřitelská firma účtovat vysoké penále, které může a nemusí narušit rozpočet dlužníka. Toto penále může vypočítat i běžná kalkulačka.

Jakmile si dlužník vezme další půjčku anebo půjčky na splacení, situace se může vyhrotit do té míry, že už to nepůjde jinak než konsolidovat všechny splátky do jedné nižší splátky, ne vždy je však snížení možné.

Co je konsolidace splátek

Konsolidace půjček je úvěrový produkt od nebankovní nebo bankovní firmy. Tato firma převede splácení dluhů klienta na sebe a výměnou požaduje po svém klientu nižší měsíční splátku ale na delší dobu splácení. Výhodnost či nevýhodnost takovéto konsolidace - sloučení dluhů si můžete spočítat pomocí online nástroje "konsolidace půjček - kalkulačka".

Pro klienta tedy konsolidace splátek znamená zjednodušení života, méně starostí se splácením více splátek a zejména snížení celkově splácených peněz měsíčně - ne vždy je to možné. Díky méně zaplaceným penězům každý měsíc je možné začít normálně žít a alespoň částečně se oprostit od finanční krize. Nevýhodou konsolidace je samozřejmě delší závazek splácení avšak pro mnohé zájemce výhody převažují. Typickým představitelem tohoto typu finančího produktu je například Konsolidace půjček České spořitelny.

Kalkulačka konsolidace půjček

Možná jste i vy zjistili, že díky internetu můžete porovnávat nabídky různých firem, například internetových obchodů. Můžete také používat kalkulačky pojištění a povinného ručení, které vám usnadní výběr vhodné spořitelny a vyberou cenově nejvýhodnější nabídku. V oblasti úvěrů je to podobné a konsolidace půjček - kalkulačka bývá k dispozici na nejedné webové stránce firmy, která má tento produkt ve své nabídce.