Bankovní půjčky

5. června 2024

Na poli úvěrových produktů patří bankovní půjčky k těm zdaleka nejméně rizikovým, nejbezpečnějším, a také nejlevnějším. Pokud hledáte výhodnou půjčku a máte možnost vzít si bankovní půjčku, udělejte to.

Oproti nebankovním půjčkám nabízí banky řadu výhod - vedle již zmíněné solidnosti a nízkého úroku to je například možnost připojištění proti neschopnosti splácet - v případě ztráty zaměstnání, dlouhodobé pracovní neschopnosti apod.

Další výhdou je to, že banky jsou pod kontrolou státu - nemohou si dovolit dělat se svými klienty "psí kusy" - jsou zákonem vázány k solidnímu jednání.

Nevýhody bankovních půjček

K nevýhodám bankovních půjček patří větší administrativa, neboli "papírování", než je tomu u nebankovních společností. Banka si také své klienty daleko důkladněji prověřuje a pokud nesplníte její poměrně přísné požadavky ohledně Vašich příjmů, nebo pokud máte záznam v registru dlužníků, s úvěrem u banky se můžete pravděpodobně rozloučit.

Půjčky bez doložení příjmů

Pro ty, co nepochodí v bance, je zde celá řada nebankovních půjček nebo půjček bez doložení příjmů. V poslední době se ale objevují i bankovní produkty, kde nemusíte dokládat své příjmy.


Doporučujeme: V poslední době je veliký tlak veřejnosti na to, aby součástí životních, úrazových, ale i cestovních pojistek bylo také krytí proti případným teroristickým útokům. Informujte se u své pojišťovny, zda je možné se proti této hrozbě připojistit.