Půjčka bez doložení příjmu

Aktualizováno 5. června 2024

Když potřebujeme nutně peníze, nechceme být pravděpodobně zdržováni povinností dokládat příjmy. Ano, produkt "půjčka bez doložení příjmů" existuje a obejde se bez papírového dokladu o příjmech s razítkem zaměstnavatele. Obvykle jde o půjčky s nízkým obnosem peněz, který je poskytován na krátké období například jednoho měsíce. Často se těmto půjčkám říká půjčka do výplaty nebo půjčky před výplatou.

Jak doložit příjem "bez papírů"?

I bez orazítkovaného potvrzení od zaměstnavatele se lze prokázat výši svého příjmu. Jak? Některým společnostem stačí výpis z účtu za poslední tři měsíce, některé požadují výplatní pásky nebo přístup do internetového bankovnictví. Na konkrétní podmínky prokazování příjmů je potřeba se informovat u společnosti poskytující daný úvěr.

Jaká je cena za půjčku?

Půjčky bez doložení příjmu jsou i ty, které si půjčíme od známých, kamaráda / kamarádky a nebo rodinného příslušníka. Mnoho lidí se ale ostýchá své známé či příbuzné o peníze požádat a chtějí si své problémy vyřešit sami. To je určitě dobře, avšak je nutno si uvědomit, že půjčky od nebankovních společností jsou zpoplatněny a za půjčenýs obnos klient zaplatí průměrně 30% navíc.

Tato suma je samozřejmě vysoká, je však takto vysoká proto, aby mohla vyvažovat ztráty firmy v důsledku nesplácení půjček, exekučních řízení, režijní náklady firem jako je elektřina, kancelářské potřeby, pronájem, platy zaměstnancům a další potřebné výdaje.

Půjčky na internetu

Půjčku bez doložení příjmů je možné najít pomocí internetových vyhledávačů. Vyhledávače prohledávají firemní stránky a zobrazí ty, které odpovídají zadání (text vyhledávání se vyskytuje na stránce firmy).