Fio banka

Aktualizováno 5. června 2024

Velké a zavedené bankovní instituce nabízejí spolehlivost a stabilitu, nicméně snad každý z nás, kdo využívá služeb některé z velkých bank v České republice, si občas posteskne nad některými méně příjemnými stránkami - někdy se setkáváme s nižší pružností, s nutností platit nejrůznější poplatky a podobně.

Fio banka je v tomto ohledu jiná - vznikla poměrně nedávno v rámci tzv. druhé vlny komerčního bankovnictví. Jedná se o banku, která je specializovaná na náš trh a velmi dobře zná potřeby svých klientů. Je zaměřena hlavně na fyzické osoby a menší podnikatele, kterým se snaží vycházet maximálně vstříc.

Efektivní díky moderním technologiím

Fio banka plně využívá nejmodernější technologie, neinvestuje zbytečně ani do okázalých "bankovních paláců", její síť poboček je přesně tak velká, aby pohodlně obsloužila své klienty. Tam kde je to možné, Fio Banka využívá moderní technologie, internetové bankovnictví apod.

Účet zcela zdarma

Rozčilují Vás všemožné poplatky spojené s vedením účtu u Vaší banky? U Fio Banky nic takového nezažijete - vedení účtu je zcela zdarma, platíte jen za některé příplatkové služby. Totéž platí pro platební kartu, platební příkazy a inkaso.

Produkty Fio banky

Fio banka kromě klasických bankovních produktů, jako jsou platební služby a poskytování úvěrů včetně amerických hypoték, refinancování úvěrů a konsolidace půjček, nabízí také investiční služby (podílové fondy, dluhopisy a akcie).